czwartek, 19 stycznia 2017

DON'T GROW UP - IT'S A TRAP

Hej!


Dzieciństwo. Co przychodzi Wam do głowy słysząc to słowo? Niektórzy wspominają je świetnie, niektórzy wręcz odwrotnie. Są osoby, które powiedzą, że dzieciństwo to był najlepszy etap w ich życiu. Zero problemów, zero zmartwień. Okej, może nie zero. Największym problemem było to, że mama już woła do domu, bo się ściemnia. Albo to, że musimy przerwać zabawę i biec do domu na obiad bo przecież cały dzień bez obiadu jest nie do pomyślenia dla rodziców, a dla dzieci? W trakcie zabawy nie było czasu żeby myśleć o obiedzie. Jedyną rzeczą o której myśleliśmy.. No właśnie. Była dobra zabawa.Z upływem czasu, czy chcemy czy nie, przemija okres dzieciństwa. Wszyscy dorastamy, niektórzy szybciej niektórzy wolniej. Przychodzi szkoła, coraz mniej czasu możemy poświęcić na wychodzenie na podwórko, zabawę z kolegami czy koleżankami, zwyczajną pogawędkę dzieci. No chyba, że mowa o wakacjach. Wtedy mamy dużo czasu ale niestety tu ktoś wyjeżdża, tu sami wyjeżdżamy, tu ktoś do nas przyjeżdża. Nowe znajomości na koloniach, pojawiają się także komputery, komórki. I czas się kurczy. Więcej czasu spędzamy online niż rozmawiając na żywo.No i następuje czas wyboru gimnazjum, szkoły średniej, studiów. Dorastamy. Pojawiają się problemy, nowi znajomi (niestety niektórzy sprowadzają nas na gorszą z dróg co łączy się z problemami), nauka. Zaczynamy żałować tego, że kiedy byliśmy dziećmi - bardzo szybko chcieliśmy dorosnąć. Nawet poprzez zabawy, czy to w dom, czy to w szkołę. Będąc dorosłym nie znikną problemy kiedy zamkniemy oczy i przeczekamy. Musimy stawiać czoła wyzwaniom, radzić sobie, i nie uciekać. Bycie dzieckiem było prostsze, prawda?


Ale nie zapominajmy, że każdy z nas dla kogoś nadal jest dzieckiem. Czy to dla mamy, taty, dziadka, babci. Niektóre chwile nie wrócą - to fakt. Ale na zawsze zostaną w naszej pamięci, nawet jak ich do końca nie pamiętamy. Po to są rodzice czy dziadkowie żeby przypominać nam o naszych wpadkach i śmiesznych zachowaniach, które towarzyszyły nam kiedyś.

A Wy? Macie jakieś super wspomnienia z dzieciństwa? :)


16 komentarzy:

 1. czasem bardzo tęsknię za czasami dzieciństwa.. niedawno pamiętam jak bawiłam się w piaskownicy będąc małym dzieckiem, a teraz już mam 22 lata.. :) najbardziej kojarzy mi się z dzieciństwem moja babcia i dziadek, bo duzo czasu z nimi spędzałam wtedy, a teraz pozostaja mi tylko wspomnienia.. piękne zdjęcia, jestes taka śliczna! :) bardzo podoba mi się bluza, napis jest mega :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zima jest a tu takie zdjęcia, ubierz się dziewczyno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia, ale nie było Ci zimno? :)
  Uroczy blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kwestia przyzwyczajenia do chłodu, godzina spędzona na zdjęciach potem jest nieodczuwalna :D

   Usuń
 4. Fajnie się prezentujesz, a w słowach które piszesz jest 100% prawdy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale jesteś piękna *.*

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieciństwo było piękne ! Jako mała dziewczynka tak chciałam dorosnąć i teraz się zastanawiam ,, na co mi to było ? " :D Myślę jednak, że w każdym zostaje coś z dziecka. Ja na przykład kocham huśtawki :D

  ns-w-zwierciadle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. super wyglądasz! :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna bluza, masz cudne włosy ! :)
  http://stylishfashionbylu.blogspot.com/2017/01/long-caramel-coat-dugi-karmelowy-paszcz.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 9. dziecinstwo bylo cudownym okresem:(

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń