niedziela, 13 listopada 2016

IT'S FALL TIME

Jak nie kochać jesieni, smutnej, zatroskanej,
Pełnej tęsknoty za tym co już nie powróci.
Chryzantemy pobieli, dla tych, których nie ma.
Szronem łąki maluje, ukoi, zasmuci.


Muszę przyznać szczerze, że jesień nie należy do moich ulubionych pór roku.Tym bardziej, że jest listopad a po zdjęciach możecie zobaczyć, że pada śnieg. Nie oznacza to jednak, że jej nie lubię. Są to tzw. dwie strony medalu. Z jednej z tych stron stoją pozytywy. Jesienna atmosfera, paleta kolorów po wyjściu na spacer. Barwy liści, które zamieniają zwyczajne, jeszcze dwa miesiące temu zielone drzewo w takie, które ma niesamowity klimat i uprzyjemniają nam pospieszną drogę do szkoły, pracy czy na inne zajęcia. Niestety z drugiej strony stoją negatywy tej nielubianej przez wiele osób pory roku.


Tak w sumie, to dlaczego jesień jest takim "smutnym i zatroskanym" czasem, jak to było napisane wyżej? Wydaje się mi, że dlatego iż dzień staje się coraz krótszy. Coraz mniej czasu spędzamy poza domem, ze znajomymi, rodziną. Mamy więcej czasu na własne przemyślenia, co jest nie tak, co nas trapi oraz jak możemy to zmienić. Prowadzi to do zagłębiania się w sobie. Zaczynamy tęsknić za tym co nie powróci, wracamy do tego. Chcemy to odtworzyć, ale jak to mówiła pewna znana i obdarzona przeze mnie pełnym szacunkiem poetka Wisława Szymborska:

Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.


Nie możemy o tym zapominać. To co było to było, powinniśmy patrzeć w przyszłość i wypatrywać czegoś jeszcze lepszego. Każdy z nas ma przed sobą pewną drogę do pokonania, która została wyznaczona i naszym zadaniem jest jej pokonanie z uśmiechem. Tego Wam wszystkim życzę, żebyście pomimo tych przeszkód, które na Was czekają na tej drodze nigdy nie zrezygnowali z poszukiwania jeszcze lepszego "czegoś". :)

6 komentarzy:

 1. Ja lubię tylko wczesną jesień, później nastaje taka wielka monotonność. U mnie śniegu jeszcze nie było :D Super zdjęcia!

  Zapraszam:)
  olaablogg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię jesień ze względu na to, że lubię czytać, a idealna atmosfera do tego jest dla w jesieni pod ciepłym kocykiem i kubkiem kakao ♥ Do tego urocze sweterki, które kocham :D
  Pozdrawiam,
  http://myylifeedreamss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj już było na tyle zimno, że z całą stanowczością wylałbym, żeby było biało, bo to już jakoś przyjemniej się znosi. Jest to wtedy ''całkiem ciepła zima'', a nie ''bardzo zimna jesień''. Wiem, że mało w tym sensu ale tak mam.

  Bardzo ładna sesja jak zawsze, sprytnie ukryłaś krajobraz stojąc przy tym graffiti, ale mimo to myślę, że bezpieczniej będzie na następną sesję ubrać czapkę i kurtkę, polecam i pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, zacznę od zimowej kurtki haha. Dziękuję za komentarz!

   Usuń
 4. Ja lubiąłm jesień, ponieważ nigdy nie łapała mnie depresja, a piekne widoki zaskakiwały. W tym roku wszystko się zmieniło. Czuję się jakbym miała depresje, ciągle płakać mi się chce :/


  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna stylizacja, bije od niej ogromne ciepło dzięki tym kolorom :)

  OdpowiedzUsuń